Козацький звіт 2013

Вітаю Вас, Гість · RSS Вівторок, 19.03.2024, 08:26


Blogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And TricksBlogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks

English German Russian


  ДИПЛОМИ ТРК "ТІКИЧ"









             
Яндекс.Метрика



























       

        
                  ПОГОДА


Козацький звіт ЛКП ЧОКТ ВГО УРК перед

громадою та суспільством за 2013 рік

Майбутнє України, її нації, долі держави, нерозривно пов’язані з козацтвом, сучасна місія якого – єднати український народ та будувати громадянське суспільство в Україні! Ці слова є символом українства, так як увібрали в себе і звитягу боїв, і славу перемог, і невмируще прагнення волі й свободи. Без козацтва не було б незалежної України. Без козацтва 420 років назад не було б відновлення нашого козацького міста-фортеці Лисянки, що стало на захист українців на чорному шляху від татар. Без козацтва, яке закладено у наших генах, відроджується у наших душах і справах не буде тої України, про яку мріяли мільйони патріотів – вільної, щасливої у праці й правді.

В наш час естафету Лисянського козацького полку, який виник під час національно-визвольної війни під приводом нашого земляка Б. Хмельницького та епізодично існував у 1648-1649, 1651, 1652, 1657, 1664, 1665, 1674 роках і першим полковником якого був легендарний М. Кривоніс, з 13.12.2005 року гідно несе Лисянський козацький полк Черкаського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» (далі ЛКП ЧОКТ ВГО УРК) на чолі з отаманом, підполковником УРК В.П. Колодяжним. 

Метою діяльності ЛКП ЧОКТ ВГО УРК є сприяння розбудови України, як суверенної, самостійної та незалежної демократичної держави з козацькою моделлю демократії, що гармонійно поєднує вольності та свободи людини з дисципліною та порядком у державі.

Це товариство в своїй діяльності давно вже вийшло за межі Лисянського району, так як в своїх рядах має не тільки представників Лисянщини, а і козаків із м. Києва, м. Борисполя, м. Таращі, м. Корсуня, м. Умані, м. Звенигородки, смт. Шевченко, с. Моринець, с. Медвина та с. Шендерівки, які діють, як козаки та козацькі сотні цього полку в себе на місцях. Тому не дивно, що реєстр ЛКП ЧОКТ ВГО УРК вже складає майже 100 козаків та берегинь.

Найвідомішим козаком України є письменник, автор книги «Чорний ворон. Залишенець», громадський діяч, почесний козак та громадянин Лисянки Шкляр В.М. Не менш відомими для Черкащини є письменник, козак Стеблівський Є., поетеса, берегиня Войцехівська В.О. та народна співачка поетеса Салата-Ященко Л.М. Для всіх козаків нашого полку любов до рідного краю, до усього сущого на цій землі було і завжди буде головним джерелом патріотизму й духовності, основою набуття нації й величі нашої країни.

Із проведених козацтвом заходів за 2013 рік, які знайшли своє відображення на сторінках газет «Україна козацька», «Черкаський край», «Понад Тікичем», «Незкорима нація» в репортажах телеканалу «Рось» та інших засобах масової інформації, вважаємо за необхідне виділити найголовніші.

Вже четвертий рік в Лисянському районному державному музеї діє фотовиставка діяльності ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, яку організував полковник УРК Гаврилюк О.М. Виставка на даний час складається з 116 фотографій. Діяльність ЛКП ЧОКТ ВГО УРК висвітлюється і на іннтернет сайті ( www.kozak.сk.ua ). Також, поширюється Україною книга Гаврилюка О.М. «Таємниці минулого козацької Лисянки», яка ще раз переконує нас в тому, що козацька традиція живе в історичній пам’яті українського народу, додає йому сил і натхнення.

16.02.2013 року в приміщені шахового клубу «Олімпія», розміщеного на базі Лисянського агроліцею, з метою вшанування пам’яті полеглих у роки ВВВ, популяризації шахів серед населення та підвищення спортивної майстерності, відбувся відкритий міжобласний турнір з швидких шахів, присвячений 69 річниці з дня визволення Лисянщини від німецько-фашистських загарбників та до дня захисника Вітчизни!

Організатором турніру спільно виступили ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, відділ у справах молоді та спорту ЛРДА, Лисянська селищна рада, шаховий клуб «Олімпія», Лисянський аграрний ліцей, ПАТ «Дашуківські бентоніти» при інформаційній підтримці засобів масової інформації – газет «Україна козацька», «Понад Тікичем» та Інтернет сайту ЛКП ЧОКТ ВГО УРК ( www.kozak.сk.ua ).

В змаганнях взяли участь не тільки козаки, а і кращі шахисти Лисянського району та переможці першостей Звенигородського, Тальнівського, Катеринопільського, Корсунського, Жашківського, Монастирищенського районів, м. Ватутіно і м. Черкас, Черкаської області, а також Таращанського, Тетіївського, Богуславського, Бориспільського, Кагарлицького районів і м. Ржищева Київської області та м. Києва, всього 96 чоловік.

За результатами гри, переможцем турніру прогнозовано та заслужено став чемпіон України з шахів 2010 року Якимов В.К. з м. Черкас. Він і отримав головний приз - «Козацький кубок», та грошовий приз, який від імені ЛРКТ ВГО УРК вручив йому полковник УРК Гаврилюк О.М. Переможці змагань отримали відповідні медалі, надані козаками, грамоти Лисянської райдержадміністрації, грошові призи. Крім того, козаки ЛКП ЧОКТ ВГО УРК вручили 20 переможцям книгу Гаврилюка О.М. «Таємниці минуло козацької Лисянки» та всім учасникам змагань подарували чудовий концерт у виконанні автора і виконавця козацьких пісень Моцика М.П., капітана УРК Вербіцького М.І. та лейтенанта УРК Храмцової Р.М. Показав свою гостинність і Лисянський аграрний ліцей, директор якого В.В. Попадюк подбав про те, щоб всі учасники змагань покуштували смачної юшки та козацької каші.

В цей же день на території Лисянського району в районі Лисянки протягом двох днів відбувалось відтворення подій 1944 року, прориву фашистів з Корсунь-Шевченківського кільця. Молоді чоловіки в обмундируванні та зі зброєю, як червоноармійців так і гітлерівців – члени молодіжної громадської організації «Київський клуб «Червона Зірка» та Черкаського обласного осередку ВГО «Закінчимо війну», бажали нагадати співвітчизникам, особливо молоді, героїчні сторінки історії нашого краю.

Поряд з цим заходом, для вшанування пам’яті загиблих воїнів в роки ВВВ, козаки ЛКП ЧОКТ ВГО УРК відправились в автопробіг населеними пунктами району. Оскільки для багатьох наша Лисянська земля стала місцем вічного спочинку, де в 41 братській могилі поховано понад 8 тисяч воїнів. Там вони поклали квіти до обелісків та хвилиною мовчання, вшанували їх вічну пам’ять.

19.02.2013року в м. Київ, в Будинок офіцерів відбулось святкування 60 – річчя голови ВГО «Поступи жінок – мироносець», заступника директора МГО «Земляцтво Придніпров’я», члена правління Національної Ради жінок України, почесного громадянина смт. Шевченкове, заслуженого працівника культури, поетеси Ружин З.В. Це мистецьке свято об’єднало всю громадськість із різних куточків України. Козацтво Черкащини достойно представили Марченко Б.А, Панчишин Ю.І., Гаврилюк О.М., Кравець М.Ф., Костенко Л.І., Сіденко Л.М., Войцеховська В.О. яких другий рік з ювіляркою Ружин З.В. об’єднують спільні проекти.

27.02.2013 року в м. Києві в дома відзначив своє 99 – річчя Герой України, генерал-майор, почесний житель м. Києва, м. Дніпропетровська та м. Кракова Березняк Є.С., більше відомий як легендарний розвідник «майор Віхор». Від імені ЛКП ЧОКТ ВГО УРК разом з іншими делегаціями земляцтв України, влади, військових його привітав Гаврилюк О.М., який вручив цінний подарунок та книги про історію Лисянки. Йому ж як легендарному розвіднику, що врятував м. Краків від руйнування фашистами під час ВВВ, козацтвом 11.05.2013 року до дня Перемоги була приурочена акція «Козацький прапор навколо світу» до м. Кракова – першої столиці Польщі.

11.04.2013 року в м. Каневі, козаки та берегині Моренської сотні ЛКП ЧОКТ ВГО УРК Суржко В.М., Войцеховська В.О., та Пустільник К.О прийняли участь у посадці дубового гаю в м. Каневі на честь 200 річчя до дня народження Т.Г. Шевченка. Цією ж козацькою сотнею весною було надано практичну допомогу Національному заповіднику «Батьківщина Т.Г. Шевченка» в заготівці вербової лози.

21.04.2013 року козаки ЛКП ЧОКТ ВГО УРК Гаврилюк О.М., Ганжа О.В., Кравець М.Ф., Вознюк А.В, Ісаєнко Р.М., Богун О.М., Суржко С.В., Жарко О.Я., Войцехівська В.О. та кандидати в козаки Майдаченко І.С., Гавришенко В.М. взяли участь в шануванні в Холодному Яру борців за волю України. Повстанський рух починався саме з нашого краю. Наш земляк Лютий Лютненко, на псевдонім Гонта – отаман Холодного Яру, казав, що Холодний Яр для нас розкинувся від Лисянки до Чигирина. Це був потужній визвольний рух, це була національно-визвольна війна. Лисянщина дала багатьох славних отаманів, серед яких - Квітковський із Винограду, Туз із Журжинець...

9 травня козаки ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, як і вся країна в цей день, в кожний в своєму місті чи селі зустріли це свято в колоні ветеранів війни, солдатських вдів, фронтовиків, громадськості, щоб віддати заслужені почесті мужнім воїнам, героїчним захисникам Вітчизни, які обороняли нашу землю для мирного сьогодення та майбутнього. Так зокрема в м. Борисполі отаман Київського куреня ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, підполковник УРК Кравець М.Ф. спільно з міською владою організовував для 500 чоловік обід, щоб ще раз подякувати сивочолим ветеранам за Перемогу. В свою чергу Моринські козаки проводили пошукову роботу по встановленню місця поховання учасника ВВВ, капітана Червакова М.Д. Хай незгасно сяє у віках ім’я солдата-переможця! Вічна пам'ять тим, хто загинув в боях !

31.05.2013 року для 14 вихованців Володарської школи-інтернату закінчився черговий навчальний рік, який став для них випускним. Зустріч козацької сім’ї Вознюків та вихованців цієї школи-інтернату є доброю традицією на користь дітям і на славу українському козацтву На свято випускного балу, уже традиційно, була запрошена і ця козацька сім’я. Перед святом їм вдалося поспілкуватися з дітьми та вчителями. Обговорювали минулий навчальний рік, ділились проблемами та радістю, а також враженнями від минулих візитів та подарунків.

В цей день діти знову отримали багато квітів та численні подарунки, серед яких рюкзаки-наплічники, ручки, блокноти, подаровані козацькою родиною. Випускники та вчителі підготували для гостей святковий концерт. Три пари красиво танцювали вальс, співали гарно дівчата та всі разом, в кого як вийшло, читали гуморески. Справжнім солодким сюрпризом для всіх став шоколадний фонтан, який підготувала сім’я Вознюків. Привезені ягоди і фрукти діти, вчителі та гості поливали теплим шоколадом з фонтану, роблячи собі смачні десерти. Після того, як звечоріло, прихожани Київського Свято-Веденського чоловічого монастиря, які є давніми друзями школи, підготували святковий феєрверк, а Бориспільський сотник ЛКП ЧОКТ УРК, майор УРК Вознюк Андрій показав невеликий номер з вогнем – жонглювання та вогняне дихання. Вечірні святкування перейшли у танці. Діти разом з вчителями та гостями ще довго танцювали, співали та веселились. Ще одна група пташенят випурхнула з гнізда в самостійне життя. Тісна співпраця козацької родини Вознюків з Володарською школою продовжується та набирає обертів.

2.06.2013 року в м. Корсунь в палаці культури проходив щорічний пісенний фестиваль «Мости над Россю». Серед сотні учасників, які прийняли участь в ньому, була і берегиня ЛКП ЧОКТ ВГО УРК з м. Корсуня, лейтинант УКР Ріма Храмцова. Вона подарувала глядачам не одну чудову пісню. Її голос та манера виконання вразили своєю глибиною і досконалістю не тільки глядача а і жюрі. Завдяки своєму таланту берегиня стала переможцем конкурсу зайнявши в своїй категорії перше місце. Ми вболіваємо за неї та бажаємо їй нових перемог!

В 2013 році продовжилась започаткована в 2011 році з ініціативи та організації радника отамана ЧОКТ ВГО УРК, полковника УРК О.М. Гаврилюка акція «Козацький прапор навколо світу». Мета акції – популяризація ВГО УРК та козацького міста-фортеці Лисянки, звідки веде свій родовід засновник Української козацької держави, перший гетьман України Богдан Хмельницький, під знаменами якого вперше прославив себе і Лисянський полк. Лисянка також стала першим населеним пунктом, де малий Тарас Шевченко на шляху до висот малярства шукав собі учителя-маляра. І якщо окреслити Шевченківський край місцем народження в с. Моринці Тараса, тобто тією землею, де минули його дитячі роки, де він з батьком відвідував місцеві ярмарки та базари, зазнав кріпацької праці, подорожував у пошуках учителя малювання, то Лисянка, без перебільшення, є центром Шевченкового краю. Тому вона дійсно є одним із духовних і культурних центрів України, як земля Богдана і Тараса!

Тому саме прапор цього полку, і в ХХІ столітті символізує собою козацтво, як сильну, всеперемагаючу, об’єднавчу ідею для українського народу, в тому числі і на чужині. В 2013 році акція присвячена до 420 річниці першої письмової згадки про Лисянку, 350 річниці з часу коли Лисянка була головним містом з постою, утримання та оновлення «армати» правобережного Війська Запорозького, а також світлій пам’яті уродженцю Лисянки, найстарішому козаку Черкащини, ветерану ВВВ, визволителю Лисянщини від німецько-фашистських загарбників, почесному жителю с. Рубаний Міст, поету Трушу П.Г.

В рамках цієї акції протягом 2013 року, козацький прапор Лисянського полку, завдяки Оніщенку О.В. побував в м. Больцано – Італія; Тіщенко О.В. на Середземномор’ї в м. Мілані, м. Піза та м. Флоренція, що в Італії, у м. Ніца, м. Кани, що у Франції, королівстві Монако та в Швейцарії; Тритеніченко П.М. в м. Вільнюсі – Литва та м. Варшава – Польща; Шакуну О.М. та Тарасенко К.В. в м. Відені – Австрія, м. Кракові – Польща та м. Лісабоні – Португалія; Гаврилюку О.М. в м. Марібор та м. Птуй – Словенія; Іонніковій І.А.та Іонніковій Ю.В. в м. Пекін, м. Шанхай, м. Ханчжоу, м. Лоянь, м. Сучжоу та м. Сіань – Китай; Камус Ю.В. в м. Кишеневі – Молдова; завдяки Левченку В.А. побачили козацький прапор і на Чемпіонаті світу по зимових видах спорту, в м. Осло, Норвегія; український гопак, в виконанні хореографічного ансамблю «Каскад» (смт. Талалаїв) та «Калинонька» (м. Ніжин) під прапором Лисянського козацького полку вразив своє красою, як глядачів так і членів журі Міжнародного дитячого фестивалю народного фольклору і танців, що проходив в м. Белград – Сербія; Гончаров С.А., під прапором Лисянського козацького полку відправився в подорож по дорогах, річках та морях Таїланду, Лаосу, В’єтнаму та Камбоджі де відвідав їх столиці м. Бангкок, м. В’єнтьян, Хошимін, Пном Пень, Сієм Рієп, Пре Сіанук, а також острова в Сіамському заливі: Кох Ронг, Кох Самлоен, Фукуок та десятки інших міст та сіл цих країн; завдяки Коротун О.М., як ієрусалимській паломниці прапор відправився до Ізраїлю, Йорданії та Палестини, на святі місця, що пов’язані з життям засновника християнства Ісуса Христа. Для українського народу національним девізом якого є «Бог – Народ – Україна!», як і для кожного українського козака чи берегині, це велика духовна подія. Тому закономірно, що з молитвою паломниками були відвідані всі святі міста в тому числі і Храм Гробу Господнього, до ніг якого було покладено наш прапор. Боже бережи Україну, її народ та козацтво!

В Південно-Африканській республіці, Ефіопії, Єгипті, Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Росії, Угорщині, Австрії, Польщі, Словенії, Німеччині, Румунії, Франції, Італії, Хорватії, Чорногорії, Великобританії, Мальті, Монако, Ватикані та Сан-Марино, Греції, Нідерландах, Мексиці, Норвегії, Литві, Сербії, Китаю, Таїланду, Лаосу, Португалії, Швейцарії, Молдови, В’єтнамі, Камбоджі, Ізраїлю, Йорданії та Палестині тобто в 38 країнах світу, де побували з візитом протягом 2011-2013 роках козаки та берегині, прапор Лисянського козацького полку ЧОКТ ВГО УРК викликав великий інтерес як у туристів, так і місцевих жителів. Більш того, вони зустрівшись з послами народної дипломатії зробили для себе висновок, що серед білих європейських народів є достойна українська козацька нація, джерелом сили якої невід'ємно є духовність і патріотизм, як основа набуття нації й величі нашої країни. А слово «козак» про цих людей, у них асоціюється з честю, порядністю, відвагою та захистом слабих, як патріотів своєї держави.

Не сидить без справи і козацький гончар, ст. лейтенант УРК Пустільник К.О. із Лисянки, який відроджує традиційне козацьке ремесло. Він завжди шукає можливість провести майстер-клас та продемонструвати свої роботи на культурних та освітніх заходах в Лисянці, Черкасах, Каневі та Києві. Гідно тим самим представляючи ЛКП ЧОКТ ВГО УРК. Так з 23 по 28.07.2013 року він був учасником Всеукраїнського навчального семінару для обдарованої молоді з обмеженими фізичними можливостями, що проходив в м. Бердянську. Своє творчою працею він допоміг молоді з обмеженими фізичними можливостями, знайти себе в гончарстві. За що був відзначений почесною відзнакою «Всеукраїнського навчально-культурного центру психологічної підтримки, соціальної професійної та трудової реабілітації інвалідів – «Академія ремесел»». Так тримати козаче!

10.08.2013 року до 1025 річниці Хрещення Русі Моринська сотня ЛКП ЧОКТ ВГО УРК спільно із Національним заповідником «Батьківщина Т.Г. Шевченка» провела в с. Моринці Звенигородського району День ковальства під назвою: «Із криці і вогню».

11.08.2013 року в м. Лисянка по вул. Червоноармійській, 1 було урочисто відкрито та освячено нове більш пристосоване для богослужіння приміщення церкви «Святої Покрови» Української православної церкви КП. Це сталось завдяки допомозі прихожан, козаків та берегинь ЛКП ЧОКТ ВГО УРК на чолі зі своїм козацьким капеланом отцем Миколаєм (Бондарчук М.В.). Найактивніше якому допомагав козак Вербицький М.І. Тут же, 13.08.2013 року козаки та берегині святковим молебнем відзначили 11 річницю створення та діяльності ВГО «Українське реєстрове козацтво» на чолі з гетьманом УРК Шевченком А.І. Сьогодні УРК – це потужна, громадська організація, яка має міцні позиції і авторитет не тільки в Україні, але і за її межами – США, Росії, Естонії, Латвії, Філяндії, Угорщині, Японії, Австралії, Новій Зеландії та інших країнах.

17.08.2013 року Черкащина стала епіцентром увіковічнення пам’яті сліпого козака-бандуриста Антона Митяя, учасника національно-визвольного руху 1917–1921 років. Майже століття ім’я українського патріота було забутим, зберігалося в окремих, досі маловідомих, джерелах та нетлінній пам’яті очевидців. Завдяки небайдужості патріотично налаштованих активістів ЛКП ЧОКТ ВГО УРК на чолі з полковником УРК, краєзнавцем Гаврилюком О.М. ім’я Антона Митяя повернуто на скрижалі історії. Так, як саме в Медвинському повстанні 1920-го року, ідеологом якого був А.О. Митяй брали участь і жителі сусідніх сіл Боярка, Писарівка, Хиженці Лисянського району.

Завдяки Гаврилюку О.М., Ганжі О.В., Майдаченко І.С. та Буравльову С.І. випущена друком книга Івана Дубенця «Горить Медвин». Художнє оформлення цієї книги зробив художник, сотник Київської сотні ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, майор УРК Ганжа О.В. Також берегинею УРК Войцехівською В.О. написаний однойменний вірш, який майором УРК Вельбіцьким М.І. був покладений на музику і виконаний як пісня. А на могилі козака-бандуриста А.О. Митяя в с. Стара Буда, Звенигородського району Черкаської області, що загинув на Лисянщині, козаками та всіма небайдужими патріотами України, поставлено та освячено пам’ятник - меморіал. Його авторами є Гаврилюк О.М., Камуз Ю.В. та Ганжа О.В. Місце поховання А.О. Митяя знайшов історик П.Б. Гогуля.

А починалися заходи у с. Медвин на Київщині мітингом та покладанням квітів до стели на честь Медвинської республіки 1920-го року, активним пропагандистом якої й став Антін Митяй. Саме він відігравав помітну роль у національному усвідомленні Медвина і навколишніх сіл та містечок тодішньої Київської губернії. Його хата перетворилася на майстерню з виготовлення бандур, штаб місцевої «Просвіти», а в роки Української національної революції – на повстанський штаб «Медвинської республіки». Навколо нього об’єдналися медвинські селяни, інтелігенція, козацтво та старшини. Своїми промовами і піснями Антін Митяй підтримував «волю до боротьби за своє національне визволення»..., зазначив в своєму виступі сільський голова Медвина Листопад П.В.

Під час меморіального мітингу портрет Антона Митяя тричі падав звіяний вітром. Як зауважив у виступі Головний диригент Донецького національного театру опери та балету, народний артист України Василенко В.В., портрет бандуриста падав невипадково: таким незбагненим дивом Антін Огійович тричі вклонився рідній землі та поцілував її...

Вшанував пам'ять А.О. Митяя в своїх виступах в Медвині також і громадський діяч, письменник, дослідник національно визвольної боротьби 1917-1920-х років, президент історичного клубу «Холодний яр» Коваль Р.М. Голова ВГО «Поступи жінок – мироносець», заступник директора МГО «Земляцтво Придніпров’я», член правління Національної Ради жінок України, почесний громадянин смт. Шевченкове, заслужений працівника культури, поетеса Ружин З.В. Поетеса Войцехівська В.О. Заслужений артист України Тарас Силенко. Від ВГО УРК Наказний Гетьман УРК, генерал-армії, поет-пісняр, к.т.н Карпенко О.Ф., Голова АГ УРК ЦР, отаман ЧОКТ ВГО УРК, генерал-лейтенант Марченко Б.А., заступник Голови АГ УРК ЦР, генерал-лейтенант УРК Вовченко В.В., отаман КОКТ ВГО УРК, генерал-полковник УРК Книшев В.В., громадський діяч, краєзнавець, радник отамана ЧОКТ ВГО УРК та наказний отаман ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, полковник УРК Гаврилюк О.М. А пісня на вірш «Горить Медвин» Войцеховської В.О. у виконанні майора УРК Вербицького М.І., що написав до нього музику, взагалі стала кульмінацією свята.

Далі шлях учасників вшанувань проліг до Лисянки, де відбулося покладання квітів до могили учасників селянсько-козацького Звенигородського збройного повстання червня 1918-го року. В цій могилі знаходяться вільні-козаки та селяни, що в боролись за національну незалежність України й проти присутності в ній як німців так і каральних загонів «руских офицеров», які запровадили національну й соціальну реакцію проти українського селянства, прикриваючись українською формою влади в Українській Державі гетьмана Павла Скоропадського. Радянські історики стверджували, що повстанці боролися під гаслами більшовиків, але це не так. Вони боролися за повернення здобутків Української революції. За вільну Україну і за неї віддали своє життя! Символічно, що саме в цей час у в Лисянці відбувався базар на якому серед галасу продавців, покупців та худоби виступав наш сліпий козак-бандурист Антін Митяй, призиваючи до народної боротьби за свої національні та соціальні права. Це ще раз, пересвідчує нас про силу його слова, та те що такі великі імена як А.О. Митяй, що став знаменням і символом свого часу не затираються в історії, а оживають з кожним новим поколінням українців. Адже дата незалежності України записана кров’ю.

Далі шлях проліг до села Стара Буда Звенигородського району, на кладовищі якого козаки спорудили пам'ятник-меморіал А.О. Митяю. На кладовищі зібралося все село – з три сотні людей. Величний пам'ятник освятили о. Миколам (М. Бондарчук), о. Миколай (М. Кравчук), о. Михайло (М. Гуменюк) о. Василій (В. Месич) та о. Ярослав (Я. Лемеха). Мітинг-реквієм пам'яті незламного борця за волю України розпочав Голова АГ УРК ЦР, отаман ЧОКТ ВГО УРК Марченко Б.А. Його освятив піснею-молитвою і кобзар Тарас Силенко. Промовляли поетеса Войцехівська В.О. і краєзнавець із Тального Мицик В., а Коваль Р.М. зачитав уривок зі спогаду Костя Місевича, який переповів слова поводиря Митяя… Землю з рідного Медвина до підніжжя пам'ятника висипали сільський голова Медвина Листопад П.В. та директор Богуславського районного музею Гогуля П.Б. А козаки поставили вінок із золотого колосся, який сплела поетеса Ружин З.В. та дали залп – салют із козацької гармати.

Завершилися велелюдні заходи в селі Бужанка Лисянського району церемонією посвяти в козаки Лисянського козацького полку ВГО УРК 22 нових патріотів, козацьким етнофестивалем «Понад Тікичем» та презентацією акції - «Козацький прапор навколо світу», що побував в більше ніж в кожній сьомій країні світу. В них прийняло участь майже 200 чоловік. Тут були козаки ВГО УРК з Київщини, Вінниччини, Черкащини, а також ВГО «Українське козацтво», ВГО «Вільне козацтво», Історичного клубу «Холодний яр» та інші. Щира подяка всім хто сприяє відновленню історичної справедливості! Україна пам’ятає свого славетного лицаря козака-бандуриста Антіна Огійовича Митяя, а тому варто, щоб він і як тисячі інших героїв повернувся із забуття у вільну Україну з гордо піднятою головою.

23.08.2013 року на передодні Дня незалежності України у містечку Лисянка відбулися відповідні урочистості. В рамках даних заходів, відбулося розширене засідання координаційної ради з питань краєзнавства, що зібрало в залі адмінбудинку не лише керівників районної ради та райдержадміністрації, депутатів районної, селищної ради а й представників ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, краєзнавців JIPO ВСК «Витоки» та громадськість. Виступи учасників урочистостей охопили широким спектр питань збереження історичної пам'яті українського народу, продовження національних та козацьких традицій, виховання населення у дусі патріотизму. Теми, які піднімалися доповідачами, не обмежувалися обговоренням діяльності зазначених вище громадських організацій, їх внеском у розвиток як Лисянщини так і держави.

Зокрема Гаврилюком О.М. було запропоновано від імені ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, 27.09.2013 року до дня Лисянки та на честь 200 річчя від дня народження українського Пророку Т.Г. Шевченка в межах історико-етнографічного комплексу «Тарасова криниця», біля річки Гнилий Тікич висадити вишневий сад з 200 дерев. Це буде наш спільний вклад в подальшу реалізацію проекту хати-мрії Тараса, яку він особисто спроектував і мріяв побудувати. Давайте всі разом реалізуємо його мрію в Лисянці та побудуємо цей будинок.

24.08.2013 року реєстрові козаки Моринської та Шендерівської сотень Черкаського куріння ЛКП ЧОКТ ВГО УРК на день Незалежності України відвідали с. Козацьке, Звенигородського району. Там вони спільного з козаками ВГО «Вільне козацтво» с. Козацьке, вшанували пам’ять всіх борців за незалежність України, відслуживши святковий молебень за процвітання України та привели до присяги нових козаків та берегинь. В свою чергу сотник УРК Богун О.М., капітан УРК, Суржко С.В. та берегиня УРК Войцеховська В.О. призвали козаків до єднання навколо добрих справ в ім’я майбутнього України, незалежно від того до якого громадського об’єднання реєстрового чи вільного козацтва вони відносяться.

27.09.2013 року з 10 год. до 17 год. в містечку Лисянка відбулися урочисті заходи, що приурочені до 420 річниці першої письмової згадки про Лисянку, 350 річниці з часу коли Лисянка була головним містом з постою, утримання та оновлення «армати» правобережного Війська Запорозького та 90 – річниці з часу створення Лисянського району.

В цей день за ініціативи ЛКП ЧОКТ ВГО УРК з 8 по 12 год. спільно із районною, селищною владою та всіма небайдужими патріотами нашого краю, реалізована акція, що приурочена до 200 річчя з дня народження Тараса Шевченка - «Вишневий сад Т.Г. Шевченка». В межах історико-етнографічного комплексу «Тарасова криниця» в Лисянці, біля річки Гнилий Тікич, на 35 сотках землі, що була виділена владою упорядкова та огороджена, висаджено 200 вишень сорту: «Ізбраніца», «Шалуння», «Гріот Подбельського», «Оптимістка», «Жадана», «Жуковська». Це наш вклад в подальшу реалізацію проекту хати-мрії Тараса, яку він особисто спроектував і мріяв побудувати. ЛКП ЧОКТ ВГО УРК підтримує ініціативу професора Сокура В.В., щодо побудови її в Лисянці в межах історико-етнографічного комплексу «Тарасова криниця». В підтримку цієї ініціативи козацтво виготовило і подарувало місту плакат розміром 2 на 3 метри з портретами гетьмана Б. Хмельницького, пророка Т.Г. Шевченка, гербом м. Лисянки та власноруч спроектованою Т.Г. Шевченком хатою з написом: «Лисянка, земля Богдана і Тараса – духовна велич України. Збудуємо хату-мрію Т.Г. Шевченка в Лисянці. Лисянський козацький полк ЧОКТ ВГО УРК за реалізацію ініціатив професора Сокура В.В.» Давайте всі разом реалізуємо його мрію в Лисянці та побудуємо цей будинок. В ньому може бути мистецька школа чи музей поеми «Гайдамаки», яка перекладена на 130 мов світу. Це все в свою чергу, ще більше уславить нашу Лисянку, так як для всіх українців постать Великого Мислителя, це не тільки минуле нашого життя, це – наше майбутнє. Бо він – пророк з народу, гордість нації, країни та її символ.

Потім о 12 год. біля Лисянського РБК відбулася літературна година під час якої від ЛКП ЧОКТ ВГО УРК виступили полковий капелан, настоятель храму Святої Покрови, отець Миколай, поетеса-берегиня Войцеховська В.О., поет-козак Темченко М.О., поет Чупота О.Д. та учні Лисянських шкіл. Після чого в РБК отець Миколай в котре провів святковий молебень за процвітання Лисянки, а з нею і України та разом з отаманом ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, підполковник УРК Колодяжний В.П. привів до присяги Бурлія В.В., Темченка М.О. та Яцевську В.О., як нових козаків та берегиню. В цей час в фойє відбувалась фотовиставки діяльності ЛРКТ ВГО УРК та акції «Козацький прапор навколо світу». А козацький гончар, старший лейтенант УРК Пустільник К.О., який відроджує традиційне козацьке ремесло знову для всіх охочих провів майстер-клас та продемонстрував свої роботи.

Далі на сцені Лисянського РБК відбулися урочистості та св’ятковий концерт. Під час яких виступив Голова Лисянської райдержадміністрації Андрієнко А.О., Голова Лисянської районної ради Лисичкін А.М., в.о. голови Лисянської селищної ради Калініченко В.В., депутат ВРУ Нечипоренко В.М., почесний громадянин Лисянки, д.ін. Бушин М.І., письменник, громадський діяч, почесний козак та громадянин Лисянки Шкляр В.М., суддя КАГС, краєзнавець, радник отамана ЧОКТ ВГО УРК, полковник УРКГаврилюк О.М., які привітали всіх із святом, і призвали дбати про майбутнє Лисянки, а з нею і України. Громадою і владою були відзначені всі почесні жителі Лисянки, попередні голови Лисянської райдержадміністрації та Лисянської селищної ради, яким вручили запашний коровай на блюді з символом Лисянки.

Розпочався святковий концерт і на сцену РБК один за одним вийшли, народні та дитячі колективи і виконавці. Чудово виступила і співачка, лейтенант УРК Храмцова Р.М., яка разом з іншими виконавцями подарувала чудовий настрій всім учасникам свята, козакам, жителям Лисянщини та їх гостям. Це свято об’єднувало всіх. Так, як пісенні виконавці своєю творчістю утверджували силу національного духу, пропагували українське мистецтво, єднали у пісенному колі усіх, хто живе на українській землі, у єдину родину.

14.10.2012 року козаки ЛКП ЧОКТ ВГО УРК кожна сотня окремо в себе на місцях брали участь в урочистих заходах з нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці та дня українського козацтва. Так на Черкащині козаки та берегині Лисянських, Моренської та Шендирівської сотень на чолі з отаманам ЛКП ЧОКТ ВГО УРК, підполковником УРК Колодяжним В.П. спільно зустріли своє свято в Моринському меморіалі «Національний заповідник – батьківщина Тараса Ш

Flag Counter
Copyright UR3CPI на технологиях UCOZ © 2024
Яндекс.Метрика