Козацький прапор

Вітаю Вас, Гість · RSS Четвер, 28.03.2024, 10:38


Blogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And TricksBlogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks

English German Russian


  ДИПЛОМИ ТРК "ТІКИЧ"









             
Яндекс.Метрика



























       

        
                  ПОГОДА



Лисянка... Лисянщина... Ці назви багато промовляють серцю кожного українця... Хоча українські поселення з’явилися тут ще в сиву давнину, але ці слова асоціюються насамперед зі славним козацьким та гайдамацьким минулим нашої Батьківщини. Козаки... В історії українського народу вони з’являться, як з’являються найшляхетніші легенди про істинних лицарів - оборонців рідного краю. Майже вся середньовічна історія України – це історія її козацького лицарства, яка продовжується і по нині.

В наш час естафету - Лисянського козацького полку, який виник під час національно визвольної війни під приводом Б. Хмельницького та епізодично існував у 1648-1649, 1651, 1652, 1657, 1664, 1665 роках і полковниками якого були легендарний М. Кривоніс, Д. Якимович (Лисянський), С. Височан та інші, гідно несе Лисянський козацький полк ЧОКТ ВГО «Українське реєстрове козацтво» на чолі з почесним полковником, письменником, громадським діячем, почесним козаком та громадянином Лисянки В.М. Шкляром.  Це товариство в своїй діяльності давно вже вийшло за межі Лисянського району, так як в своїх рядах має не тільки представників Лисянщини, а і козаків із м. Києва, м. Борисполя, м. Таращі, м. Корсуня, м. Городища, м. Умані, м. Звенигородка, смт. Шевченково, с. Моринці та с. Шендирівка, які діють як козаки та козацькі сотні цього полку в себе на місцях. Для козаків нашого товариства любов до рідного краю, до усього сущого на цій землі було і буде залишатися головним джерелом патріотизму й духовності, основою набуття нації й величі нашої країни.

За ініціативи та організації радника отамана ЧОКТ ВГО УРК, полковника УРК О.М. Гаврилюка, ЛКП ЧОКТ ВГО УРК була започаткована та діє акція «Козацький прапор навколо світу». Метою цієї акції, є популяризація ВГО УРК та козацького міста-фортеці Лисянки. З відновленням якого тісно пов’язано життя і діяльність його громадянина Михайла Хмельницького, що виконував там функції «осадчого». Саме з цього козацького форпосту, вірогідніше всього, і розпочався життєвий шлях засновника Української козацької держави, першого гетьмана України Богдана Хмельницького, під знаменами якого вперше прославив себе і Лисянський полк. Тому саме прапор цього полку, і в ХХІ столітті символізує собою козацтво, як сильну, всеперемагаючу, об’єднавчу ідею для українського народу, в тому числі і на чужині.

Лисянка також стала першим населеним пунктом, де малий Тарас Шевченко на шляху до висот малярства шукав собі учителя-маляра. І якщо окреслити Шевченківський край місцем народження в с. Моринці Тараса, тобто тією землею, де минули його дитячі роки, де він з батьком відвідував місцеві ярмарки та базари, зазнав кріпацької праці, подорожував у пошуках учителя малювання, то Лисянка, без перебільшення, є центром Шевчекового краю. Тому дійсно Лисянщина є одним із духовних і культурних центрів України, як земля Богдана і Тараса !

В 2011 році, ця акція була приурочена до 20-ої річниці незалежності України та на честь світлої пам’яті першого прапороносця Лисянщини, майора УРК Б.Г. Шеренгового.

В рамках цієї акції з березня по жовтень 2011 року, козацький прапор Лисянського полку, завдяки: Б.О. Ткаченку, С. Силову, В. Абрамову, І. Караченцеву, В.В. Абрамову побував на мисі Доброї Надії в Південно-Африканській Республіці, де зливаються хвилі Індійського та Атлантичного океанів, а також в м. Преторія, м. Йоганнесбург, м. Кейптаун і м. Кауруман; С.І. Москаленку в Російській Федерації в м. Москві та на Полярному крузі, що біля м. Новий Уренгой; В.М Гаврилюку та В.В. Ганжі в Німеччині в м. Гамбурзі; А.О. Мальченко в Італії в м. Римі, м. Неаполі, м. Помпеї, м. Монтекатіні та м. Венеція, а також в міні-державах Ватикан та м. Сан-Маріно, що знаходяться в Італії; О.М. Москвичову та І.В. Москвичовій в Єгипті в м. Хургада та м. Люнсор. За її результом, капітаном УРК О.В. Ганжою був створений тематичний календар на 2012 рік, який служить популяризації ВГО УРК.

В 2012 році, ця акція продовжилась та була присвячена до 390 річниці надання місту Магдебурського права, що святкується – на день Лисянки.

З 2 по 9.01.2012 року прапор Лисянського козацького полку завдяки В.О. Зеленіну побував в м. Закопани, Польша на відомому лижному курорті в Карпатах. 10.01.2012 року завдяки В.І. Касьяну, І.О. Касьяну, та Ю.Л. Лукашуку побував в м. Стамбулі, Туреччина. Зокрема, біля мечеті Святої Софії, Єгипетського стовпа та на березі відомого пролива Босфор на Мраморному морі. Звідти козацький прапор, відправився до Ефіопії. Там, завдяки ж цьому товариству, він знаходився з 11 по 23.01.2012 року. Зокрема 11 січня в м. Адіса-Беба, столиці Ефіопії козаки оглянули Палац імператора. З 12 по 22 січня козаки проживали в учбовому центрі Ефіопської армії в м. Аваш-Арба, а 22 січня відвідали Національний природний парк «Аваш». Більшість ефіопців є православними, а тому вони з цікавістю розглядали православний хрест на полковому прапорі та цікавись українським козацтвом. З 28 по 31.01.2012 року прапор вже завдяки Р.В. Дехтерюку та А.В. Бекеру побував у м. Дубаї в Обєднаних Арабських Еміратах.

З 2 по 8.04.2012 року прапор Лисянського козацького полку завдяки Л.М. Мазур побував у Франції, в історїі якої залишили свій помітний слід і українці. Так, улюблена дочка Ярослава Мудрого Анна, стала королевою Франції та здобула славу талановитого й мудрого політика.

Відзначились і 2200 запорожців на чолі з отаманом І. Сірком, які перебували на службі у французького принца Конде. Саме вони 11.10.1646 року здобули хитрістю неприступну іспанську фортецю Дюнкрек у Нормандії, яку раніше не могло взяти штурмом 30 тисячне військо. В полон тоді було взято 7 тисяч іспанців. З того часу, деякі відомі французькі роди вважали свій рід від запорожців, що побували в Дюнкерку. Це зокрема французькі письменники Анатоль Франс та Густав Флобер, автор романів «Мадам Боварі», «Саламбо» та інших.

За межами батьківщини пройшло життя сина гетьмана України Пилипа Орлика, Григорія Орлика (5.11.1702–14.11.1759). Незважаючи на різні бібліографічні колізії, він став визначним державним і військовим діячем Франції, генарал-поручиком і довіреною особою короля Людовіка ХV та отримав від свого зверхника високий графський титул. На його честь названий аеропорт «Орлі», куди щорічно прилітає 20 мільйонів туристів, щоб побачити Париж.

Цілком справедливо Париж вважається мистецькою столицею світу, оскільки тут розквітла творчість митців з різних країн: П. Пікасссо. М. Шагало, А. Модільяні та інших. Також Франція є батьківщиною кінематографа. Тут на кожній вулиці відчувається хода історії, де життя додало і наше українське. Тому завдяки берегині УРК Л.М. Мазур, гордо майорів прапор Лисянського полку на вулицях Парижа, зокрема в Луврі, де зібрано понад 30 тисяч витворів світового мистецтва, вписуючи нову сторінку в історії України і Франції.

З 17 по 24.04.2012 року прапор Лисянського козацького полку завдяки капітану УРК О.В. Ганжі відправився з Лисянки до м. Малага, що в Іспанії. Це місто знаходиться на березі Середземного моря поруч з Гіблоартаром, де вузька протока відділяє Європу від Африки. Автобусний маршрут «Київ – Малага» проліг через Словаччину, Австрію, Італію, Сан-Маріно, Францію, Монако та всю Іспанію. По дорозі наш козак робив короткочасні зупинки. Зокрема в місті Марібор, що в Словенії. В Альпійських горах в Австрії. Проїздом бачив Мілан, Венецію, Ніццу, що в Італії, Марсель в Франції, Барселону, Жерона, Тарагону, Валенсію, Алікатане, Мурсію, Гранаду в Іспанії та багато інші міст Європи. Проїздив наш козак і через міні-держави Європи, такі як республіка Сан-Маріно та князівство Монако. Автобус довго петляв по хвилястим вулицям та набережною Монте-Карло, на яких щорічно проходить славнозвісна траса автоперегонів за «Формулою – 1» – знамените раллі Монте-Карло. 19 квітня він доїхав до м. Малага. Там на перехресті найважливіших шляхів із Середземного моря в Антлантику та з Європи в Африку, він на березі моря гордо розгорнув козацький прапор. Цим прапором, так пишався перший прапороносець ЛРКТ ВГО УРК та його вчитель майор УРК Б.Г. Шеренговий. Пишається ним і він, вписуючи своїм козацьким походом в історію Лисянського полку, ще одну нову сторінку народної дипломатії.

Свій козацький похід О.В. Ганжа приурочив герою роману В. М. Шкляра «Залишениць» Чорному Ворону та його холодноярським козакам, що боролись за незалежність України в 1917-1920-х роках. Для головного героя боротьба закінчилась на чужині. Побратими ж загинули за волю України. Тому проїхавши в обидві сторони 10 тисяч кілометрів по Європі, наш козак побачив, як сьогоднішній час «погнав» українців шукати по світу кращої долі ніж на Батьківщині. Після чого, він ще раз зрозумів, що його доля і доля України є єдині. Україна - наша держава, і ми все зробимо задля її процвітання, щоб українці повертались додому а не шукали щастя на чужині. Заради такої мети варто жити і працювати. Адже ми - громадяни великої, незалежної України, яку просто зобов’язані зробити багатою і щасливою.

В літку в рамках зазначеної акції, козацький прапор Лисянського полку подорожував країнами Європи. Так завдяки активному учаснику козацього руху О.В. Оніщенку він з 31.06.2012 року по 9.07.2012 року побував на острові Лопут в Хорватії. Майорів над узбережжям Андріатичного моря та Далманськими горами. 8.07.2012 року вже був в м. Котор та м. Будва, що в Чорногорії.

Свій вклад знову вніс і козацький екіпаж літака в складі пілотів Р.В. Дехтерюка, А.В. Бекера, борпровідниць І.С. Курочки та М.М. Автонової. Завдяки їм прапор побував 11.07.2012 року в столиці Великобританії м. Лондоні. 15.07.2012 року в м. Катанія, що на острові Сіцілія в Італії. 24.07.2012 року в столиці Німеччини в м. Берліні зокрема біля Бундестагу та Брандебурських воріт. 20.08.2012 року в м. Олбія, що на острові Сардінія в Італії. 24.08.2012 року в столиці Румунії м. Бухаресті. 10.09.2012 року в старовиному місті-фортеці Керкіда, що знаходиться на острові Корфу в Греції. 11.10.2012 року в столиці Нідерланів м. Астедамі, що також називають в світовою столицею квітів – тюльпанів.

29.07.2012 року завдяки О. М. Гаврилюку прапор побував в м. Будапешті столиці Угорщини. Цікавою виявилася екскурсія по основним пам’яткам столиці: Площі Героїв, замку Вайдахуняд, «Елісейських поля» Будапешта – проспект Андрашші, Парламент, Рибацький бастіон і Королевський палац, собор св. Матьяша. Гордо майорів прапор і на горі Герлет з чудовим видом на Дунай і весь мегаполіс.

2.08.2012 року О.М. Гаврилюк підняв прапор в Австрії м. Відні – в свій час столиці Австро-Угорської імперії куди входила і частина Західної України. Місті музеїв і виставкових залів, батьківщини вальсу. В усьому відчувався неповторний шарм одного із самих чудових міст світу! Вражали своєю величчю і красою Палац Хорбург, Собор св. Стефана, Парламент, Міська Ратуша, палац Бельвер, будинок віденської Опери, палаццо-парковий ансабель Шенбурн, набережні Дунаю.

Проте і тут в свій час не обійшлося без козаків, оскільки відома на весь світ віденська кава завдячує саме козаку Юрію Кульчицькому – герою оборони Відня від турок у 1683 році. В знятті облоги турок тоді приймало участь і 20 тисяч козаків Корсунського, Фастівського та Білоцерківських полків, які очолювали полковник: корсунський – З. Іскра, фастівський – С. Палій та богуславський – С. Самусь. Серед них в складі корсунського полку були і лисянські козаки, а тому підняттям прапора саме над цим містом їм була віддана відповідна шана.

2012 рік пройшов в світі в очікуванні 21.12.2012 року, дня кінця людської цивілізації, за календарем древнього народу майя, що жили в доколумбовій епосі в Мексиці. Вважаючи, що сучасний світ матеріалістичного суспільства повинен бути замінений на зростаюче духовне суспільство, з абсолютними рівними можливостями для всіх, наш козак О.В. Король відправився до м. Мехіко в Мексиці. Там він, подорожуючи по країні та відвідавши древні міста народу майя, пробув з 07 по 22.12.2012 року, сіючи як народний посол миру добро і любов до людей за козацьким гаслом «духовність та патріотизм». Саме це і врятувало світ, а тому календар майя, який закінчився, продовжений далі вже як козацький.

Акція продовжилась і в 2013 році, тепер вона присвячена до 420 річниці першої письмової згадки про Лисянку, 350 річниці з часу коли Лисянка була головним містом з постою, утримання та оновлення «армати» правобережного Війська Запорозького, а також світлій пам’яті уродженцю Лисянки, найстарішому козаку Черкащини, ветерану ВВВ, визволителю Лисянщини від німецько-фашистських загарбників, почесному жителю с. Рубаний Міст, поету Павлу Григоровичу Трушу.

Так, на новорічні та різдвяні свята 4-7.01.2013 року козацький прапор завдяки О.В. Оніщенку та його родині відправився до м. Больцано, що знаходиться в Південному Тіролі, Італія. Там в Альпійських горах, знаходять кращі лижні курорти. Тож з лисянським прапором та його історією знайомилися туристи Європи, згадуючи при цьому, що її не раз рятували від турків українські козаки. А завдяки В.А. Левченку побачили козацький прапор і на Чемпіонаті світу по зимових видах спорту, що відбувалась в лютому 2013 року в м. Осло, Норвегія. Козаки завжди вболівають за українських спортсменів, за честь та престиж нашої держави в світі.

12-18.03.2013року П.М. Тритеніченко з родиною відправився в подорож до Литви та Польщі, що в кінці XVІ-XVІІІ століттях разом з частиною України складали державу Річ Посполита. Ніхто так з Європейських сусідів України не знає, як знають вони, що таке українські козаки, що боролись за свою державність. Сьогодні ми не вороги, а друзі, які спільно будують нову Європу. А тому гостинно зустрів гостей з України старий Вільнюс та Варшава.

З 27 по 30.04.2013 року в столиці Сербії м. Белграді проходив Міжнародний дитячий фестиваль народного фольклору і танців, в якому прийняло участь більше трьох десятків дитячих колективів з 12 країн світу. Україна була представлена хореографічними ансамблями «Каскад» (смт. Талалаїв) та «Калинонька» (м. Ніжин). Український гопак, в виконанні козачат під прапором Лисянського козацького полку вразив своє красою, як глядачів так і членів журі конкурсу. Тому беззаперечно дані колективи вибороли відповідно друге та третє місце, достойно представивши козацьку Україну. Особлива козацька подяка за це батьку та сину В.О. та І.В. Панталієнкам.

2.05 по 9.05.2013 року І.А. Іоннікова та Ю.В. Іоннікова відправились в подорож до Китаю, який відомий своїм значним внеском у розвиток світової культури, науки і техніки. Там вони відвідали низку культурних і природних пам’яток в м. Пекіні, м. Шанхаї, м. Ханчжоу, м. Лояні, м. Сучжоу та м. Сіані. З цікавістю китайці розглядали та фотографували козацький прапор і чарівних берегинь з України на Великій Китайській стіні в 60 кілометрах від м. Пекіна, що протягнулась на 6350 кілометрів вдовж північних кордонів Китаю.

В той же час С.А. Гончаров, О.М. Васілівіцький, О.І. Новіков та С.О. Попов під прапором Лисянського козацького полку відправились в подорож на автомобілі по дорогам Південно-Східної Азії. За два тижні (27.04.-12.05.2013р.) козаки проїхали близько 1500 кілометрів через царство вічнозелених субтропічних лісів, рівнин та суворих гір, з глибокими ущелинами і бурхливими чисельними ріками по дорогах Таїланду та Лаосу, де панує вічне літо. На своїй дорозі козаки бачили гору Інтханнон (2600 м.), гору Біа (2819 м.) та гірський масив Чионгшон (до 2700 м.), перетнули найбільшу азіатську річку Меконг. Відвідали козаки і столицю Таїланду м. Бангкок та столицю Лаосу м. В’єнтьян та десятки інших міст та сіл цих країн. Ця подорож ще раз довела, що українським козакам разом все під силу, які за волю, честь та славу України віддадуть своє життя, але переможуть будь – які перешкоди та ворога в світі.

На травневі свята, прапор Лисянського козацького полку також побував і в Європі.

Так, з 1 по 6.05.2013 року завдяки О.В. Тіщенко він знову побував на Середземномор’ї в м. Мілані, м. Піза та м. Флоренція, що в Італії. Також у м. Ніца, м. Кани, що у Франції та в королівстві Монако. Разом з тим завдяки О.М. Шакуну та К.В. Тарасенко він 7.05.2013 року вже майорів в Альпійському місті Хоф бай Зальзбург, що Австрії. 9.05.2013 року в столиці Австрії м. Відні, де до пам’ятника українським козакам, що разом з іншими європейськими народами спільно в 1683 році врятували місто та Європу від турецької навали були покладені квіти. А 11.05.2013 року козацький прапор вже майорів в старій столиці Польщі, м. Кракові. Подорож саме до цього міста, була приурочена до Дня перемоги та на честь Героя України, генерал-майора, почесного жителя м. Києва, м. Дніпропетровська та м. Кракова, 99 річного Є.С. Березняка, який найбільш відомий, як легендарний розвідник «майор Віхрь», що врятував м. Краків від руйнування фашистами під час ВВВ.

12.06.2013 року по 22.06.2013 року завдяки О.М. Шакуну та К.В. Тарасенко прапор майорів в столиці Португалії м. Лісабоні та на узбережжі Тихого океану. А завдяки Гаврилюку О.М. прапор 24.07.2013року побував в Словенії в м. Марібор та м. Птуй. Цікаво, що в м. Марібор росте найстаріший в світі 400 літній виноград з якого щорічно роблять 70 пляшок прекрасного вина. А в м. Птуй знаходиться середньовікова фортеця-музей. Також приємно було чути на привітання з України у відповідь від словен «добрий день» та як ми всі слов’яни. 9.09.2013 року прапор завдяки О. Тищенко відвідав Швейцарію з її чудовими гірськими пейзажами. 27.09.2013 року прапор завдяки Ю.В. Камузу був представлений в м. Кишеневі, Молдова.

Не зупиняється на досягнутому і козацький екіпаж літака в складі пілотів Р.В. Дехтерюка, А.В. Бекера, борпровідниць І.С. Курочки та М.М. Автонової. Завдяки їм 4.10.2013 року прапор побував м. Мюнхен, Німеччина на знаменитому фестивалю пива «Octoberfest», що притягує туристів із різних куточків світу. Козацький прапор, який там представляла українська козачка І.С. Курочка вітали німкеня Ruth, малайзійка Mein Li та канадка Dorothy. Всі бажали з ним сфотографуватися та цікавилися його багатою історією. 7.10.2013 року козацький прапор був в м. Істбрук, Австрія, де екіпаж зробив чудову прогулянку по Альпах.

З 9 по 30.11.2013 р. Гончаров С.А. знову відправився до Азії. На цей раз маршрут проліг через колишні французькі колонії у Південно-Східній Азії або Індокитаї. Це були Соціалістична республіка В’єтнам, його південна частина та південно західна частина Камбоджі, через які протікає одна з найбільших річок Азії, десята за довжиною в світі (315 км.) ріка Меконг. Він відвідав міста в В’єтнамі та Камбоджі: Хошимін, Пном Пень, Сієм Рієп, Пре Сіанук. А також острова в Сіамському заливі: Кох Ронг, Кох Самлоен, Фукуок. Там, місцеві жителі зацікавившись козацьким прапором, пригостили його їжею з кобри і скорпіона.

З 3 по 9.12.2013 року прапор завдяки Коротун О.М., як ієрусалимській паломниці відправився до Ізраїлю, Йорданії та Палестини, на святі місця, що пов’язані з життям засновника християнства Ісуса Христа. Для українського народу національним девізом якого є: Бог – Народ – Україна ! Це велика духовна подія. Тому закономірно, що з молитвою паломниками були відвідані Віфліємове поле, монастир прп. Феодосія, монастир Сави Освяченого, Хеврон, Дуб Мамрійський, Гефсиманія – гробниця Пресвятої Богородиці, Гора Сіон, Єйн-Карем, Горнонський жіночий монастир, Яффо, Назарет, Канна Галілейська, Гора Фавор, Галілейське море, Віфавара – дійсне місце хрещення Ісуса Христа на Іордані, монастир прп. Герасима Іорданського, Ієрихон з монастирем на Горі Спокуси, Гефсиманія, Гефрасійський сад, Віфезда, Хрестний шлях по якому йшов Спаситель, Олександрівське подвір’я, Храм Гробу Господнього та Елеанську гору з «Стопочкою» – місцем Вознесіння Господа. Господи оберігай Україну, її народ та козацтво!

В Південно-Африканській республіці, Ефіопії, Єгипті, Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Росії, Угорщині, Австрії, Польщі, Словенії, Німеччині, Румунії, Франції, Італії, Хорватії, Чорногорії, Великобританії, Мальті, Монако, Ватикані, Сан-Марино, Греції, Нідерландах, Мексиці, Норвегії, Литві, Сербії, Китаю, Таїланду, Лаосу, Португалії, Швейцарії, Молдови, В’єтнаму, Камбоджі, Ізраїлю, Йорданії та Палестині тобто в 38 країнах світу де побували з візитом козаки та берегині, прапор Лисянського козацького полку ВГО УРК викликав великий інтерес як у туристів так і місцевих жителів. Більш того, вони зустрівшись з послами народної дипломатії, зробили для себе висновок, що серед білих європейських народів є достойна українська козацька нація, джерелом сили якої невід’ємно є духовність і патріотизм, як основа набуття нації й величі нашої країни. А слово «козак» про цих людей у них асоціюється з честю, порядністю, відвагою та захистом слабих, як патріотів своєї держави, головним завданням яких є національна велич України, втілена через її ідентичність.

З початків козацтва і до сьогоднішнього дня, а, вочевидь і на майбутнє, життя українців - «мертвих, і живих, і ненароджених», усієї нації з її минулим, сучасним і майбутнім – було, є і, поза сумнівом, буде нерозривно пов’язане з козацтвом. Це та сторінка історії, яка інтегрує, об’єднує наше й досі розколоте суспільство. А наше багате на працю, й багате історією, своїми дітьми українське козацьке місто-фортеця Лисянка, була, є і завжди буде залишатися козацьким форпостом захисту української державності, як найвищої національної мети і цінності українського народу.

Flag Counter
Copyright UR3CPI на технологиях UCOZ © 2024
Яндекс.Метрика