Радіоаматору - початківцю

Вітаю Вас, Гість · RSS Субота, 21.12.2024, 13:55


Blogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And TricksBlogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks

English German Russian


  ДИПЛОМИ ТРК "ТІКИЧ"









             
Яндекс.Метрика



























       

        
                  ПОГОДА

З початком розвитку радянського радіомовлення нерозривно пов'язане і зародження масового радіоаматорства в нашій країні. Воно було викликано до життя величезним інтересом населення, особливо молоді, до технічної стороні радіотехніки, до споруди приймачів. У роки становлення радіомовлення більше 80 відсотків всіх приймачів були саморобними.

Ентузіасти радіотехніки об'єднувалися в гуртки, де конструювали найпростіші детекторні приймачі, влаштовували для всіх бажаючих колективне прослуховування радіопередач. Перший радіогурток був організований пристрасним пропагандистом радіотехнічних знань учителем фізики Є. М. Горячкина в Лосіноостровскій показовою школі (у передмісті Москви) ще в 1922 р. Почій лосіноостровцев отримав широку підтримку: через два роки тільки в Москві вже працювало 180 радіогуртку, що об'єднують понад 500 чоловік. Так зароджувалося і ширився рух ентузіастів радіотехніки – радіоаматорство. Зусилля радіоаматорів були спрямовані передусім на радіофікацію червоних куточків, хат-читалень, гуртожитків, будинків, сіл і міст.

Державне визнання і підтримку діяльність радіоаматорів отримала в декреті Ради Народних Комісарів від 4 липня 1923 Цим документом Народному комісаріату пошт і телеграфів надавалося право «… дозволяти державних, професійних і партійним установам та організаціям … спорудження й експлуатацію радіостанцій для спеціальних цілей », у тому числі аматорських, якими вважалися «радіостанції, не переслідують ні промислових, ні комерційних цілей і встановлювані … для аматорського вивчення справи ».

Найбільш же потужний підйом радіоаматорського руху почався в 1924 р. після прийняття Радою Народних Комісарів постанови, що дозволяє установку радіоприймачів всім громадянам і організаціям. Відгукуючись на нього, Нижегородська радіолабораторія організувала товариство радіоаматорів, почала випуск популярної літератури з електро-і радіотехніці, конструюванню аматорських приймачів.

15 серпня 1924 вийшов перший номер журналу «Радіоаматор», з якого по суті і почалася літопис радянського радіоаматорства. Пізніше журнал «Військо України» був перейменований в «Радіо-фронт», а після Великої Вітчизняної війни в журнал «Радіо».

Радянське радіоаматорство пройшло великий і славний шлях. З розрізнених гуртків друзів радіо, стихійно з'явилися на початку двадцятих років, вона виросла в справді масовий рух ентузіастів радіоелектроніки. У численних радіоаматорських колективах сотні тисяч юнаків і дівчат долучаються до технічної творчості, радіоспорту, радіотехнічним спеціальностями для народного господарства, Збройних Сил нашої Батьківщини.
Сьогодні радіоаматорство – це величезна «народна лабораторія». Вона вносить помітний вклад у науково-технічний прогрес, веде роботу по впровадженню радіоелектроніки в різні галузі народного господарства, техніки, медицини, активно бере участь у наукових експериментах. Підсумки її роботи систематично підводяться на місцевих, зональних, республіканських та всесоюзних виставках творчості радіоаматорів-конструкторів. На них демонструються і заохочуються кращі з кращих зразків творчості радіоаматорів-умільців.
Історія радіоаматорства знає і такі приклади, коли підсумком творчості стає винахід, що знаменує новий етап у розвитку техніки. Саме таким, наприклад, ще на початку двадцятих років став винахід нижегородським радіоаматором О. В. Лосєвим генеруючого детектора – крістадін – прообразу багатьох сучасних напівпровідникових приладів. Радіолюбителі відкрили можливості далеких радіозв'язків на коротких хвилях при дуже малих потужностях передавачів, їм же належить пріоритет використання коротких хвиль, наприклад, в авіації, автомобільному транспорті, сільськогосподарському виробництві та інших галузях народного господарства. Великих успіхів добилися наші радіоспортсмен – «снайпери» ефіру, «лісолови», радіомногоборци. Протягом багатьох років на міжнародних змаганнях з радіоспорту вони займають провідні місця.

«Ні в одній області людських знань не було такої масової суспільно-технічної самодіяльності, що охоплює людей самих різних віків і професій, як в радіотехніці. Радіолюбітельство – Це могутній рух, яке привело до участі в радіоексперіментах тисячі ентузіастів, що присвячують своє дозвілля техніці. Наше радянське радіоаматорство має ще одну особливу, відмінну рису: воно носило і носить в собі ідею служіння своїй Батьківщині, її технічного процвітання і культурному розвитку ». Так про радіоаматорство в нашій країні та його значенні говорив видатний радянський вчений академік З І. Вавілов.

Найбільш численний загін цього чудового науково-технічного руху – юні радіоаматори. Різноманітно їхню творчість. Це різні за складністю приймачі прямого посилення та супергетеродинні, підсилювачі звукової частоти, в тому числі для радіофікації шкіл, піонерських таборів, навчально-демонстраційні посібники з радіотехніки для фізичних кабінетів, магнітофони і диктофони, електро-та радіовимірювальні прилади, електронні автомати різного призначення, прилади в допомогу агрономам колгоспів і радгоспів, промисловим підприємствам і багато іншого. Кращі і найбільш оригінальні конструкції юних радіоаматорів демонструються і заохочуються на різних традиційних виставках творчості радіоаматорів-конструкторів, описуються в журналах «Радіо», «Юний технік», «Моделист-конструктор», у випусках «Масової радіобібліотека». Участь в оглядах радіоаматорського творчості – цікаве, корисне і дуже почесна справа.

В.Г. Борисов. Гурток радіотехнічного конструювання

Flag Counter
Copyright UR3CPI на технологиях UCOZ © 2024
Яндекс.Метрика